ОУ "Димитър Талев" –       гр. Пловдив

БРОНЗОВИ МЕДАЛИ ЗА ОТБОР „МЛАД ОГНЕБОРЕЦ“ НА ОБЛАСТНОТО СЪСТЕЗАНИЕ

На 15 май се проведе ХІХ Областно състезание на младежките противопожарни отряди (МПО) „Млад огнеборец”, организирано от Регионална дирекция „Пожарна безопастност и защита на населението“ – Пловдив и спортен клуб  по ППС „Пловдив 160“.

Отборът на ОУ „Димитър Талев“ се класира на 1 място на районното състезание, което се състоя на 24 април 2019 г. и заслужено зае мястото на представител на 2 РСПБЗН на областното първенство.

След оспорвано състезание между 11 явили се отбора от област Пловдив, нашите „млади огнеборци“ достойно защитиха 3 място в двете дисциплини – „бойно разгръщане на състезателна пътека“ и „щафетно бягане с препятствия“. Купата и бронзовите медали на отбора бяха връчени от комисар Георги Мангараков – директор на РДПБЗН, гр. Пловдив на официална церемония след състезанието.

Ентусиазмът, вярата и упоритостта на учениците от отбора (Виктория Мисиркова , Рени Калинова, Самуила Нешева, Станислава Маринова, Мария – Магдалена Тенева , Виктория Маджарова, Никола Василев, Петър Чапкънов , Димитър П. Димитров и Антон Кехайов ) доведоха до отлични резултати и класиране на 3 място в областното състезание, под опеката на техния всеотдаен ръководител – Вера Шопова, старши учител в прогимназиален етап, която за седма поредна година извежда отрядите „Млад огнеборец“ към ОУ „Димитър Талев“ до шест регионални и две областни победи на отбора.

С благодарност към ръководителя за проявената инциатива и професионализъм в работата.