РЕГИОНАЛНИ ИГРИ ПО ФУТБОЛ И НАРОДНА ТОПКА‘2019 В РАМКИТЕ НА ЕВРОПЕЙСКАТА ФУТБОЛНА СЕДМИЦА НА СПЕШЪЛ ОЛИМПИКС

На 8 април 2019 на пресконференция в Преклуб „България“ Спешъл Олимпикс България обяви началото на Регионалните игри по футбол и народна топка‘2019.

За шестнадесета поредна година в рамките на инициативата ДА ИГРАЕМ ЗАЕДНО“ в периода от 16 април до 30 май 2019 Спешъл Олимпикс България, под патронажа на Министъра на младежта и спорта и партньорството на Министерството на образованието и науката, съвместно с Българския футболен съюз, Българската федерация по народна топка, Българския съюз по физкултура и спорт, фондация „ПроСпорт“ ще организира спортни празници по футбол и народна топка. За участие са поканени смесени отбори на младежи с и без интелектуални затруднения от училищата, от Центрове за специална образователна подкрепа, Регионални центрове, Домовете за хора с умствена изостаналост и училищата от Пазарджишка, Сливенска, Старозагорска, Плевенска, Ловешка, Бургаска, Ямболска, Варненска, Добричка, Русенска, Силистренска, Разградска, Великотърновска, Габровска, Пловдивска, Смоленска, Хасковска, Кърджалийска, Търговищка, Шуменска, Благоевградска, Видинска и Софийска области.

Регионалните игри на Спешъл Олимпикс България по футбол и народна топка се провеждат в рамките на Европейската футболна седмица на Спешъл Олимпикс‘2019.

Акцент в игрите тази година е развитието на футбола и за жени с подкрепата на програма ЕРАЗЪМ+ на Европейския съюз. Целта на регионалните спортни празници е да се насърчи приобщаването и толерантността между децата, а образователните институции – да предложат нови възможности за децата да играят заедно. В промоционалните спортни празници ще вземат участие над 60 смесени отбори на младежи с и без интелектуални затруднения.