Tурнира по футбол „Играч къп 2019“

Достойно място постигнаха учениците ни на турнира по футбол „Играч къп 2019“,първи по рода си в България с домакин Пловдив.Проведено бе в зала Артим арена на 30.11.19г. и 01.12.19г. Училището ни беше в група с СУ „Паисий Хилендарски“, СУ“Черноризец Храбър“, ОУ „Христо Г.Данов“ и СУ „Любен Каравелов“. Отборът воден от учителите по физическо – Иван Йорджев и Лина Саид се класираха на 4то място. Момчетата се съзтеваха във възрастова група V-VI клас. Отборите бяха разделени на 2 групи по 5 отбора.Отбора на ОУ“Димитър Талев“беше изграден от деца в III.,IV. и V. клас.

Това са:
IIIв клас – Томи Хаджиев
IVг клас – Стилиян Тороманов и Денис Вели,
IVв клас – Александър Георгиев,
IVа клас – Михаил Башев, Константин Тодоров и Ивайло Динков,
Vв клас – Калоян Божков, Валери Владимиров и Николай Стоянов,
Vа клас – Радослав Палазов и Иван Кечев.
Момчетата преминаха груповата фаза без загуба в съботния ден, като постигнаха две победи съответно срещу СУ „Черноризец Храбър“ с 1:0 и срещу СУ „Любен Каравелов“ с 4:1 и две равенства срещу ОУ „Христо Г.Данов“ 3:3 и срещу СУ „Паисий Хилендарски“ 0:0,но в неделния ден допуснаха загуба на полуфинала от ОУ“Васил Петлешков“ с 1:0. В мача за 3-то и 4-то място бе допусната загуба от СУ „Черноризец Храбър“ след изпълнение на дузпи и реултат 1:1 в редовното време.Момчетата бяха наградени със купа за феърплей и медали за 4-тото си място. Доста хора от наблюдаващите забелязаха, че отборът ни играе доста добре и се различава от другите като стил.Единствено възрастовата разлика попречи за по-предно класиране. В края на турнира получихме специална покана да вземем участие на следващото издание догодина.