ОУ "Димитър Талев" – гр. Пловдив

УЧЕБЕН ПРОЦЕС ЗА УЧЕНИЦИТЕ ОТ 1. ДО 7. КЛАС В ПЕРИОДА от 05 май до 30 май 2021 г.

На основание заповед РД-01-274/ 29.04.2021 г. на министъра на здравеопазването на 05.05 и 07.05 присъствено се обучават учениците от 1.,2.,3.,4.,5. клас учениците от 6.и 7.клас са в електронна среда от разстояние. От 10.05 до 14.05 вкл. 1.,2.,3.,4.,5.,6 клас се обучават присъствено, учениците от 7. клас са в ОЕСР От 17.05 до 28.05. вкл. 1.,2.,3.,4.,6.,7 клас се обучават присъствено, учениците от 5. клас са в ОЕСР В седмица 10-14 МАЙ 2021 г. ще бъде седмица за подкрепа на учениците ОТ 1.ДО 6. КЛАС чрез компенсаторни мерки по график, съгласно дневно и седмично разписание в електронен дневник,изразяваща се в: уроци за приложение на знания и упражнения,

Continue reading

Училище на бъдещето-паралелката на бъдещето с приложение на модела 1:1 с 2.б клас и Гергана Николова

Нашите ученици мечтая, мечтаят училището да е динамично и живо, да е хибридно и космическо, да е цветно и забавно… Учениците обучаващи се по модела 1:1 визуализираха в рисунки с компютърна програма мечтаното училище по случай юбилея на ОУ „Д.Талев“

Continue reading

ЕКО ВЕЛИКДЕН В ТРАДИЦИИ И ТВОРЧЕСТВО ОТ 1., 2. и 4-ти КЛАС и #Безотпадъци, @Място България и @БГБЪдиактивен

Боядисването на яйца е една от най-разпространените великденски традиции по цял свят. Този цветен обичай събира цялото семейство заедно, предизвиквайки всеки да разкрие въображението си и да боядиса най-уникалното яйце. И докато днес имаме най-различни техники, с които да направим от едно яйце цяло произведение на изкуството, в миналото никак не е било така.

Continue reading

На 23 април честваме световния ден на книгата и авторското право „книгите са кораби на мисълта“ с 2-ри и 4-ти клас

Денят е избран като символична почит към двама от най-големите колоси на световната литература – на 23 април в една и съща година (1616 г.) са починали Мигел де Сервантес и Уилям Шекспир.Трудно е да осмислим огромното значение на книгите – те ни дават отговори на много въпроси, помагат ни да намерим своите житейски ориентири, предлагат ни знание и мъдри съвети, дават ни уникалната възможност да се докоснем до света на други хора.

ПРИЕМ ПЪРВИ КЛАС 2021/ 2022

УВАЖАЕМИ РОДИТЕЛИ, Стартът на кампанията за прием на първокласници е 11 май 2021 г. Подробна информация може да прочетете в раздел прием. С цел да направите спокоен, информиран и мотивиран избор, подготвихме видео прeдставяне на бъдещите класни ръководители. От общо шестте паралелки, една ще е стандартна, а в останалите пет учениците ще се обучават при смесен блок на организация на учебния ден. Представяне на професионалния профил на класните ръководители.

ЗАБРАВЕТЕ АСАНСЬОРА И ИЗБЕРЕТЕ СТЪЛБИТЕ ПОНЕ ЗА ДЕН-НИЕ ГО НАПРАВИХМЕ

На 28 aприл 2021  Ви предизвикваме да забравите за асансьора и да се раздвижите като се качите по стълбите. Включете се във втория Ден без асансьори и подкрепете инициативата „Да раздвижим България“.https://www.bgbeactive.org/den-bez-asansiori/ #ямстълбизазакуска  и #USEtheStairs

Continue reading

19- 23 АПРИЛ, СЕДМИЦА ЗА КОМПЕНСИРАЩИ МЕРКИ ЗА ПОДОБРЯВАНЕ ОБРАЗОВАТЕЛНИТЕ РЕЗУЛТАТИ НА УЧЕНИЦИТЕ

УВАЖАЕМИ РОДИТЕЛИ, На основание Заповед № РД-09-3472/ 27.11.2020 г. на министъра на образованието и науката и съгласно решение № 3 на Педагогическия съвет, Протокол № 6/ 26.11.2020 г. и Заповед № РД-10-1033/ 15.04.2021 г. на директора на ОУ „Димитър Талев“ , в предстоящата седмица 19-23 април 2021 г. ще бъде седмица за подкрепа на учениците, изразяваща се в: уроци за приложение на знания и упражнения, проектно-базирано обучение, творчески дейности и екипни проекти, както и дейности от занимания по интереси за преодоляване на пропуски от обучението на учениците. Учениците от 1. до 4. клас нямат промяна в дневно и седмично разписание.